„122 km DOLINĄ BUGU – GRANICAMI Z UKRAINĄ i BIAŁORUSIĄ” – PODSUMOWANIE

Dnia 10.09 w miejscowości Kodeń Włodawski MOSiR uroczyście zakończył VII Etap Spływu Kajakowego połączonego z Rajdem Rowerowym.

„122 km DOLINĄ BUGU – GRANICAMI Z UKRAINĄ i BIAŁORUSIĄ”.

Począwszy od 21 maja w Woli Uhruskiej, uczestnicy kolejnych etapów dogłębnie poznawali spory odcinek tej pięknej i dzikiej rzeki.

W I etapie z Woli Uhruskiej do Zbereża (21 km) przepłynęło 34 uczestników.

W II etapie, spływie 2-dniowym ze Zbereża do Sobiboru (z noclegiem pod namiotami) i z Sobiboru do Włodawy (łącznie 32 km) wzięło udział 27 uczestników.

W III etapie z Włodawy do Pawluk (17 km) uczestniczyło 41 osób.

W IV etapie w spływie 2-dniowym z Pawluk do Kuzawki (z noclegiem w świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich) i z Kuzawki do Jabłecznej (łącznie 31 km) wzięło udział 24 uczestników.

W V etapie z Jabłecznej do Kodnia (21 km) wzięło udział 26 uczestników.

Łącznie w całym przedsięwzięciu udział wzięło 152 osoby z Włodawy, okolic oraz Chełma, Lublina, Parczewa, Krasnegostawu, a nawet z Warszawy !. Na każdym etapie, po dopłynięciu do docelowej miejscowości – rozpalane było ognisko, pieczone kiełbaski, uczestnicy „łapali oddech ‚ ‚przy herbatce i kawie. Po krótkim odpoczynku organizatorzy zapraszali do sportowo-rekreacyjnych potyczek. Zawsze prawie wszyscy dali się porwać do zabawy i rywalizacji.

Wszystkie etapy spływu, a więc 122 km doliną Bugu przepłynęło trzech uczestników:

WACŁAW PASZEK, AGNIESZKA MALINOWSKA, JANUSZ MALINOWSKI.

Otrzymali oni z rąk Pani dyrektor MOSiR Teresy Zaleńskiej-Sak pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Po zakończeniu poszczególnych etapów uczestnicy każdorazowo otrzymywali z MOSiR pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez MOSiR Włodawa.