PODSUMOWANIE WAKACJI Z MOSIR-EM 2018

Wakacje niestety dobiegły końca…. Zakończyły się również wakacyjne zajęcia dla dzieci organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy wsparciu finansowym Burmistrza Wiesława Muszyńskiego oraz Miejskiej Komisji Profilaktyki i Zwalczania Problemów Alkoholowych.

Program tegorocznych WAKACJI Z MOSIR-EM był bardzo bogaty i zróżnicowany ze względu na dofinansowanie, które Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji otrzymał na ten cel z Urzędu Miasta.

W ciągu dziewięciu tygodni Wakacji z proponowanych zajęć, rajdów i wyjazdów wycieczkowych korzystało codziennie (poniedziałek – piątek) od 40 do 50 uczestników w wieku 7 – 15 lat. Dzieci pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów mogły korzystać z obiektów ośrodka, rajdów rowerowych nad Jezioro Glinki i Jezioro Białe, które odbywały się 1 – 2 razy w tygodniu w zależności od warunków atmosferycznych. Organizowane były dwa wyjazdy dydaktyczne do Poleskiego Parku Narodowego, w czasie których, pod bacznym okiem przewodnika uczestnicy mogli zapoznać się z osobliwościami przyrodniczymi znajdującymi się na ścieżce edukacyjnej „Dąb Dominik” i ścieżce „Żółwik”, zwiedzić Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny w Starym Załuczu oraz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt.

Podczas zajęć prowadzonych na obiektach ośrodka dzieci codziennie miały możliwość korzystania z kompleksu boisk Orlik 2012, hali sportowej i zapaśniczej oraz basenu, co zapewniało odpowiednią dawkę ruchu na świeżym powietrzu, pozytywnej energii oraz zasad zdrowego współzawodnictwa w grach zespołowych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się wycieczki wyjazdowe m.in. do Bałtowa i Aquaparku w Lublinie.

W czasie wycieczki do Bałtowa dzieci mogły przenieść się w świat dinozaurów w JuraParku, poznać świat podwodnego życia ogromnych gadów w Prehistorycznym Oceanarium, poznać dzieje życia na Ziemi w Muzeum Jurajskim, zapoznać się z „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca, w której króluje różnobarwny świat ptaków i liczne ssaki (kuce, osły, zabawne małpki makaki i przesympatyczne surykatki), zwiedzić 60 ha obszar Zwierzyńca Górnego z pokładu amerykańskiego schoolbusa, gdzie mieszka kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli z innych kontynentów.

Walor edukacyjny tego wyjazdu to „Polska w Miniaturze”, obszar o powierzchni ok. 1 ha

w kształcie mapy Polski, na którym znalazło się 48 miniatur zamków i pałaców znajdujących się w granicach naszego kraju. Oprowadzający naszą wycieczkę przewodnik przybliżył dzieciom interesujące wydarzenia, legendy i postacie historyczne związane z danymi obiektami.

Uczestnicy wycieczki mogli również przenieść się w świat magii, czarownic i wiedźm w wiosce czarownic Sabatówce.

Zwieńczeniem wycieczki był pobyt w McDonald’s w Lublinie, z którego dzieci najbardziej były zachwycone….bo to co zakazane i niezdrowe najbardziej smakuje! A chodzi przecież o zadowolenie naszych pociech.

Wyjazd do Aquaparku w Lublinie w czasie wakacyjnych upałów był wybawieniem, chwilą relaksu i zwariowanych zabaw w wodzie. Do dyspozycji dzieci były 2 zjeżdżalnie rurowe o długości 45 i 72 m, zjeżdżalnia płaszczyznowa, wodny plac zabaw w kształcie statku pirackiego oraz rwąca rzeka prowadząca na zewnątrz obiektu. W drodze powrotnej aby wykorzystać niezniszczalne pokłady energii naszych milusińskich skorzystaliśmy z linowego placu zabaw i rekreacji w Urszulinie. Wszyscy uczestnicy wyjazdu mieli zapewnioną ogromną dawkę ruchu i świetnej zabawy, o co przecież właśnie chodzi. Zadowolenie i radość dzieci.

W czasie organizowanych wyjazdów wszystkie dzieci miały zapewniony posiłek (danie obiadowe, zupa, suchy prowiant) oraz opiekę wykwalifikowanych opiekunów, instruktorów i przewodników.

Misją Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włodawie było zapewnienie dzieciom szkół podstawowych z terenu Gminy Miejskiej Włodawa aktywnego i atrakcyjnego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych, poznanie walorów krajobrazowych poprzez zabawę i wyjazdy regionu Polesia, województwa lubelskiego i świętokrzyskiego.

Dnia 31 sierpnia nastąpiło oficjalne zakończenie WAKACJI Z MOSIR-EM. Dzieci zostały zaproszone przez Pana Burmistrza na wieżę widokową włodawskiego Ratusza, aby podziwiać niecodzienne widoki panoramy miasta. Burmistrz Wiesław Muszyński i Dyrektor MOSiR Włodawa Teresa Zaleńska – Sak wręczyli uczestnikom WAKACJI Z MOSIR-EM pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

Zadowolenie dzieci biorących udział w wakacyjnych zajęciach jest dla nas priorytetem. Dziękujemy za waszą niezawodną obecność na zajęciach!

Zdjęcia z podsumowania wakacji można obejrzeć na naszym facebooku.