XX Bieg Sobiborski 2019

W niedzielę 13 października Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie już po raz kolejny zorganizował Bieg Sobiborski „Ocalić od zapomnienia – uczyć dla przyszłości”, tym razem XX – jubileuszowy. W ramach tej imprezy na terenie Włodawy zorganizowano biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej w 14 kategoriach. Ulicami Włodawy, w Rynku w zmaganiach na dystansach od 50 do 1200 metrów wzięło udział ok 300 dzieci z różnych szkół naszego powiatu i nie tylko, gościły również dzieci z innych miast i okolic.

Centralnym wydarzeniem jest bieg główny poświęcony Pamięci Ofiar Byłego Hitlerowskiego Obozu Zagłady w Sobiborze oraz wydarzeniom, które miały miejsce w dniu 14 października 1943 rokuucieczce około 300 więźniów spośród około 500–600 Żydów, którzy tego dnia przebywali w obozie.

O godz. 12.00 z Sobiboru do Włodawy ruszyło ponad 130 miłośników biegania w tym biegacze amatorzy i sportowcy zrzeszeni w klubach sportowych. Do pokonania mieli 12,5 kilometrową trasę między innymi przez malowniczy Sobiborski Park Krajobrazowy. Na mecie najlepszym z zawodników okazał się Mykhaylo Iveruk – SC BIG – TIME Rivne z czasem 00:41:12, a wśród kobiet Aleksandra Jakubczyk z 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu z wynikiem 00:48:04.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody i wyróżnienia. Frekwencja na biegu jak zwykle była imponująca. Biegaczom i publiczności dopisała też pogoda – piękna Polska jesień.

Przejdź do galerii, by zobaczyć zdjęcia uczestników XX Biegu Sobiborskiego 2019. Szczegółowe informacje o wynikach biegów można znaleźć na stronie. http://mosir.wlodawa.eu/ lub https://pl-pl.facebook.com/MOSIR.Wlodawa/

Już dziś zapraszamy za rok.