Dwudniowy spływ kajakowy Doliną Bugu na odcinku Pawluki – Jabłeczna – 20-21.08.2016 r

„122 KM DOLINĄ BUGU – GRANICAMI Z UKRAINĄ I BIAŁORUSIĄ” – ETAP IV

mosir_plakat_splyw_v2c_1024

  • Pawluki – Kuzawka ( odcinek 15 km czas spływu ok 2,5 godz)
    Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na parkingu MOSiR Włodawa. Omówienie spraw organizacyjnych, instruktaż poruszania się po rzece granicznej. Przejazd rowerami do Pawluk (16 km). (UWAGA : Rowery zapewniamy dla 20 pierwszych uczestników). Spływ rzeką do miejscowości Kuzawka, w trakcie spływu przewidywana jedna przerwa na odpoczynek. Dopłyniecie do miejsca obozowiska, rozbicie namiotów, ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy rekreacyjno – sportowe, nocleg w pobliskiej świetlicy. Prosimy o zabranie ze sobą śpiworów.
  • Kuzawka – Jabłeczna (odcinek 16 km czas spływu ok 2,5 godz)
    Zbiórka uczestników, śniadanie(we własnym zakresie), spływ rzeką do miejscowości Jabłeczna, w trakcie spływu jeden postój na odpoczynek. Zwiedzanie Monasteru św.  Onufrego. Dla chętnych  możliwość zwiedzania z przewodnikiem po wcześniejszym wykupieniu cegiełki za symboliczne 5 PLN. Powrót autokarem z Jabłecznej (30 km) 

Monaster w Jabłecznej położony jest we wspaniałej okolicy dzikiej rzeki Bug, niedaleko przejścia granicznego z Białorusią w Sławatyczach. Monaster Św. Onufrego uważany jest za najstarszy zabytek prawosławia na polskich ziemiach. Jego początki sięgają prawdopodobnie końca XV wieku.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

REGULAMIN SPŁYWU KAJAKOWEGO