Turniej „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

W dniu 24 lutego 2017 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 3 we Włodawie rozegrany został finał powiatowy XVII Turnieju „Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Turniej rozegrany został w kategorii U10 chłopcy i U12 chłopcy.

W kategorii U10 chłopcy uczestniczyły następujące zespoły:

• Szkoła Podstawowa w Hannie;

• Szkoła Podstawowa w Wytycznie;

• UKS MOSiR Włodawa.

Rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym a po rozegraniu wszystkich spotkań klasyfikacja miejsc przedstawia się następująco:

• I miejsce: Szkoła Podstawowa w Hannie;

• II miejsce: UKS MOSiR Włodawa;

• III miejsce: Szkoła Podstawowa w Wytycznie.

Szkoła Podstawowa w Hannie wywalczyła awans do finału wojewódzkiego. Drużynę pod opieką Pani Doroty Korneluk reprezentowali: Karol Cenian, Wiktor Chaciówka, Igor Ignatiuk, Joanna Jaroszuk, Weronika Klujewska, Dominik Kondraszuk, Bartosz Maciejewski, Kaja Pawlik, Paweł Stepaniuk i Grzegorz Wieliniec.

W kategorii U12 chłopcy uczestniczyły następujące zespoły:

• Szkoła Podstawowa w Urszulinie;

• Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie;

• Szkoła Podstawowa w Orchówku.

Również w tej kategorii wiekowej rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym a po rozegraniu wszystkich spotkań klasyfikacja miejsc przedstawia się następująco:

• I miejsce: Szkoła Podstawowa w Orchówku

• II miejsce: Szkoła Podstawowa w Hannie

• III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 we Włodawie

• IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Urszulinie.

Awans do finału wojewódzkiego uzyskała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Orchówku, która pod opieką pana Damiana Adamczyka wystąpiła w następującym składzie: Kuba Adamczyk, Jakub Dudziński, Gabriel Fajks, Andrzej Gaj, Bartosz Kawiak, Łukasz Kępiński, Fabian Łojewski, Filip Madej, Patryk Sposób i Jakub Winiarczyk.

Turniej rozegrany został w sportowej atmosferze, pełnej rywalizacji i poświęcenia ale z zachowaniem zasad fair play. Młodym piłkarzom głośno dopingowali koledzy i koleżanki oraz rodzice.