I MIEJSKI TURNIEJ SPRAWNOŚCIOWY ZAKŁADÓW PRACY

Uroczystym odśpiewaniem Hymnu Państwowego rozpoczął się zorganizowany po raz pierwszy we Włodawie – Turniej Sprawnościowy z okazji Dnia Flagi pod honorowym patronatem Burmistrza Włodawy Wiesława Muszyńskiego.

W turnieju wzięło udział jedenaście drużyn reprezentujących włodawskie zakłady pracy oraz instytucje:
Urząd Miasta, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy, Zakład Karny, Zespół Szkół Zawodowych i II LO we Włodawie, Straż Graniczna, Włodawski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa Nr 3, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Nadleśnictwo Włodawa, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

W każdej drużynie wystąpiło czterech zawodników: 2 kobiety i 2 mężczyzn. Mieli oni do pokonania specjalnie przygotowany przez pracowników MOSIR tor, który składał się z 14 przeszkód:
slalom między pachołkami, przewrót w przód na materacu, przewrót w tył na materacu, pokonanie trzech płotków na przemian pod płotkiem – nad płotkiem, 2 rzuty piłką lekarską na odległość, slalom rowerem, skoki w worku, przeskok przez skrzynię w dowolny sposób, skoki z piłką, bieg po ławeczce gimnastycznej odbijając rakietką piłeczkę, bieg w płetwach, skoki przez opony, skoki zwrotne przez ławeczkę, skoki na skakance, strzał na bramkę.

Rywalizacja drużyn trwała prawie trzy godziny. Drużyny dopingowane i zagrzewane do walki przez swoich „szefów” bawiły się doskonale. Najlepszych i najgłośniejszych kibiców miała drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, która zajęła IV miejsce z łącznym czasem 5:33,55, III miejsce zajęła drużyna ZOZ-Włodawa z czasem 5:25,99, II miejsce MOSIR z czasem 5:13,40, rywalizację wygrał Zakład Karny z czasem 4:59,36 o miejscach w turnieju decydowały dosłownie sekundy. Dyrektor MOSIR Teresa Zaleńska – Sak ufundowała trzem zwycięskim drużynom ciekawe nagrody.

Nagrody otrzymali również zawodnicy indywidualni, którzy uzyskali najlepsze czasy. W kategorii kobiet bezkonkurencyjna była zawodniczka MOSIR-u Pani Marta Brzezińska, która pokonała tor sprawnościowy z czasem 1:00,15, II miejsce zajęła Pani Joanna Szymańska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z czasem 1:15,40, III miejsce zajęła Pani Edyta Tomaszewska Winniczuk z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z czasem 1:19,69.

W konkurencji mężczyzn najlepszy okazał się Pan Michał Anisiewicz z Zakładu Karnego z czasem 00:58,87, II miejsce zajął Pan Mateusz Pruszkowski z Nadleśnictwa z czasem 1:02,06, III miejsce zajął Pan Daniel Polak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z czasem 1:03,33.

Po ciężkich sportowych zmaganiach zarówno uczestnicy Turnieju jak i obecni na boisku kibice zostali poczęstowani bigosem, kawą i herbatką ufundowaną przez Zakład Karny we Włodawie.

Do dobrej zabawy przyczyniła się również pogoda. Słonko świeciło przez cały czas trwania potyczek co w trakcie tegorocznego majowego weekendu było niestety rzadkością.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.