Komunikat

rowery trójkołowe

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie informuje, że w wypożyczalni rowerów działającej w naszym ośrodku od dnia 05.07.2018 r. można wypożyczyć rowery przystosowane dla osób niepełnosprawnych, dzieci oraz osób starszych. Rowery te wypożyczamy BEZPŁATNIE.

Wszelkie informacje udzielamy w recepcji ośrodka.

MOSiR Włodawa poszerzył swoją ofertę o te rowery w wyniku współpracy z FUNDACJĄ ECOTEXTIL ze Skarżysko – Kamienna.

Jesteśmy drugim po Chełmie miastem w województwie lubelskim, które oferuje swoim mieszkańcom taką ofertę. Liczymy na to, że ten sprzęt pozwoli niepełnosprawnym i starszym mieszkańcom naszego miasta połączyć tą formę rehabilitacji jaką jest jazda na rowerze z rekreacją i zwiedzaniem okolic.

 

Zasady działania wypożyczalni rowerów trójkołowych:

  • wypożyczalnia jest całkowicie BEZPŁATNA

  • zależy nam aby jak najwięcej osób skorzystało z tej formy rehabilitacji połączonej z rekreacją

  • sprzęt przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych (dzieci jak i dorosłych) oraz osób starszych którzy z tradycyjnych rowerów ze względu na stan zdrowia nie mogą korzystać

  • przekazywanie rowerów odbywa się z „reki do ręki” – kolejny wypożyczający odbiera rower od użytkownika któremu skończył się czas wypożyczenia

  • rowery dostępne są w 3 rozmiarach (16` dla dzieci przedszkolnych, 20` dla osób o wzroście do 150 cm, 24` dla osób o wzroscie powyżej 155 lub z większą wagą)

  • jednorazowy okres wypożyczenia to max 2 tygodnie (istnieje możliwość przedłużenia wypożyczenia o ile nie ma następnego dnia chętnego).