Wycieczka rowerowo – kajakowa

 

W minioną sobotę grupa miłośników aktywnego wypoczynku wybrała się na wycieczkę rowerowo – kajakową po naszych okolicznych terenach zorganizowaną przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie.

Pojezierze Łęczyńsko – Włodawskie stanowi największy w Polsce zespół łąkowy. Ta kraina jezior, bagien i lasów charakteryzująca się przyrodą zachowaną w niezmienionym stanie do wielu lat.

Przygoda rozpoczęła się we Włodawie w godzinach porannych i pokonując rowerami ponad 18 km, drogami prowadzącymi przez piękne lasy dotarliśmy do Wołczyn. Zgodnie z planem pozostawiliśmy rowery i cała grupa uczestników przesiadła się do kajaków. Drugi etap liczył ponad 23 km spływu rzeką Bug, która ma źródło w Werchobużu na północnej Wyżynie Podolskiej na Ukrainie. Na odcinku 363 km  stanowi granicę z Ukrainą i Białorusią. W okolicy Orchówka znajduje się Trójstyk – punkt styku granic trzech państw Polski, BiałorusiUkrainy

Okolice Bugu wyróżniają się znacznym zróżnicowaniem siedlisk i występujących w nich gatunków. Stwierdzono występowanie około tysiąca gatunków roślin naczyniowych. Fauna również jest różnorodna – należy do niej blisko 100 gatunków motyli dziennych ponad 40 gatunków ryb oraz ponad 150 gatunków ptaków lęgowych.

Po 5 godzinach niezapomnianych wrażeń cała grupa dotarła do Włodawy, gdzie czekało ognisko, pieczone kiełbaski i świetna zabawa w trakcie wspólnej sportowej rywalizacji. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

W pamięci pozostał urok naszej rodzimej rzeki. Tu można było oderwać się od codzienności.

Zapraszamy ponownie.