Międzynarodowy Dzień Sportu na Rzecz Rozwoju i Pokoju

Z okazji tego dnia UKS MOSiR i MOSiR Włodawa w kwietniu i maju br. wspólnie zorganizowali wyjazdy do Lublina dzieci z sekcji pływackiej 🏊‍♀️ gimnastycznej 🤸 i piłkarskiej ⚽️

W kwietniowym wyjeździe dzieci uczestniczyły w spotkaniu z polskim pływakiem, specjalistą stylu grzbietowego Panem Mariuszem Siembidą. Pan Mariusz dwukrotnie wystąpił na letnich igrzyskach olimpijskich – w 1996 w Atlancie i w 2000 w Sydney. Jest dwukrotnym brązowym medalistą mistrzostw Europy. W trakcie swojej kariery pływackiej wielokrotnie stawał na podium w wielu pływalniach w Polsce i za granicą.

Nasi mali zawodnicy odwiedzili również Centrum Historii Sportu w Lublinie i zwiedzili stadion piłkarski Arena Lublin. W maju nasze gimnastyczki i pływacy odwiedzili Akropark w którym doskonalili swoje umiejętności akrobatyczne m.in. na torze ninja, belce gladiatorów i wieży skoków.

W Aquaparku powodzeniem cieszyła się rwąca rzeka, zjeżdżalnie i wodny plac zabaw. Sport dowartościowuje młodych ludzi, promuje zdrowy tryb życia oraz pogłębia znaczenie wartości jak równość, wzajemny szacunek i zasady fair play. Każde dzianie w tym kierunku jest nieocenione i społecznie pożądane.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym facebooku.